Категорија на прелистување

Македонија

Брилијант ја затвори фабриката и ги отпушти сите работници

Штип, 12.01.2017 Фабриката за масло за јадење престана со работа испраќајки дома 70 работници на кои им ги исплати платите и им ги уплати придонесите заклучно со 31 декември 2016…
Повеќе ...

Администрацијата во Штип си ја летна од работа, други службеници и странки се тресат во ледарникот

 Штип, 11.01.2017 Откако се „преработија“ вработените во штипската општинска администрација точно на пладне  си ја летнаа дома. По наредба на градоначалникот парното е исклучено,…
Повеќе ...

Беровскиот градоначалник Наџински со сексистички пораки кон Такева, најдобрата новинарка на истокот

Штип, 11.01.2017 Драги Наџински, градоначалник на Берово, упати сексистички, недолични, расипани пораки кон Даниела Такева, новинарка на регионалната ТВ Стар со седиште во Штип.…
Повеќе ...

Денеска први манифестации во рамките на „Вевчанскиот карневал“ – 2017

Вевчани, 10. јануари 2017 Во познатото струшко село, кое е истовремено и самостојна општина, Вевчани, денеска со пропратните активности од културниот блок, практично започнува…
Повеќе ...

Илчо Нарцисот го плати данокот и пушти трактор да се справи со невремето!

Штип, 08.01.2017 Пред истекот на старата година Илчо Нарцис Захариев се слика пред ТВ камерите со платен налог в раце  со кој, според информацијата доставена до јавноста, прв го…
Повеќе ...

Вечерва ќе се одржи традиционалниот концерт Божиќна слава

Скопје, 7.јануари - Во организација на хорот "Св.Злата Мегленска", вечерва, од 19,30 часот, во градската православна црква "Пресвета Богородица", во Скопје, ќе се одржи традиционалниот…
Повеќе ...

Партии се скарале и за новогодишниот календар !?

02.01.2018 Новогодишниот календар беше беше доволна причина за да ги скара и медиумски да се препукуваат опозцијата и локалната власт во општина Дебрца. Опозициската СДСМ го обвини…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе