ЗА РИПЛИ (ВЕРУВАЛЕ, ИЛИ НЕ):ЦЕЛ ДЕН СНИМАВ ЦВЕТОВИ, ДЕНОТ МИ ГО РАСИПАА СМЕТОВИ !!!

Можеш да му избегаш на волкот! Може да те одмине мечката!Мојот селски прв комшија знаеше да се пошегува, како, “еднаш му избегал на попот”! Ама, немало бегање од сопствениот простотилак, примитивизам и и лична дивурија!Цветовите се од над селото, а, ова што попладнево, ме пресретна на симнување, е веднаш под селото. На патот, кој, само пред два дена, го чистевме за селската слава – Свети Атанасија, Танасовден!!!
001002 003 004

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе