Категорија на прелистување

Спорт

КОЧАНИ: Тенисерката Колева доби стипендија за спортска надеж

Кочани, 10.04.2018 Даниела Колева, членка на Тенискиот клуб „Акватен“ од Кочани ја доби општинската стипендија  за спортист-спортска надеж на општина Кочани. Таа чест на младата,…
Повеќе ...

Денеска Градскиот стадион во Штип имаше убава слика

МОЖЕШЕ ДА УЖИВА И КОНТРОЛОРОТ ЗИСОВСКИ! Денеска попладне, раководителот за изградба на инфраструктурни објекти во ФФМ, Димитар Зисовски можеше да се запознае со новиот тревнат терен на…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе