Категорија на прелистување

Времеплов

ЗА ВТОРИ МАЈ У СУТЛАКО

Штип, 26.02.2018 Први Мај беше голем празник ,и тоа државен празник. Беше тоа време на еден голем ентузијазам,со познатите пароли ‘’Фабриките на работниците’’ и ‘’Земјата на…
Повеќе ...

Зa штипското корзо

Штип, 19.02.2018  Корзото е во спомените од младоста на многу генерации како место на среќавање и разменување на многу важни и неважни информации ,место каде ќе видиш и ќе бидеш…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе