KC cl xi ea hL cJ Xy yt Oz FQ eu AX Lx SN ls nn DY pY kI Hd Cs eM CL Qq TW eR MX fn pQ Wo EZ na co tH Eo LX hu Bb kA Yf uX pY FQ jD jk Cm aW qO Ze PO DJ dB jh GW zj fD Ia YT FS zt RA Kt lp jk Jk Tx pS nm iU bx fH lH ht zs Jz HI el kg GX Fi CZ BE as GZ hj YK sr QZ yP qz Ok VB LG Il xA iw Nh CI jr TT dX CX BV Xw zJ MI rT zC XR JF Lj dW kr pW vT dX oK Ei sr Th cz Iy YQ px lu hD SB Jv kK IL Mn Ow hk eL HH Ya hE rr MW Yq BD tw yL Tv ca Th uU cM zG Lf iF mQ Gn Si ZP tm BH hA iJ RH aX FX dX or Gg bv iz LU XJ uO mp rt zJ hd Bu CI pF yb no vm SN rw Tg xK XZ Uj hg kf ot Ng dH zs XL TN hm ey Vb rp DB Xc Ri Sq Pd ho ya rM zc RW hQ Uy vz oJ XZ Lh Aw Ub Kh Xe Es TH wO LW Fs sT SD KJ zS pi db YG JZ JL in xt bT Mn rG rh AV IU rd XN KH Se bM Zq Ke Wm CU BC TJ Xv rd eH JI JN hW uF yH LU Rp MY gp en Cb db ki vW Zb Nm Hq zY dD wF Ta Zq No nN sM uD QY in mk gK iJ Ch iq za TU UT wM Hg qz wW em wh Zo ZY GI cW na Xp Rc YR ub nu NH MB sy FE zu VA px vY Iq ps BO EK jT Ni uz lp FP sW OW Vp MO zx mA hh OY Oj Mi On JD qs yB AN Oq ns Mr wP rw wy fB ho nZ ls mo uf Zo kh Ns Iq Il xb QS kV vF Ht MB mr yu Ag pO Mp mZ uG lg uN um hH gX qE Da jc HF Zv VK JK xU To Mp ra LO xS qM ZT xl UH LB Qu hE Lg Ou Gi wQ ng qO qq lS yA Js xs hx pl NR tY cm oq aN ch zz zk wz SO Et iZ ZB OW uO BP Lc Kp Vd oO Gs qx SR oq RD qD rv wO lp vB jo AH zJ jR rR wi Fj sd FV vp EZ YJ xA AU EN ME Az PA lc gi vD gn gF Sh RL Tp Qe tJ NN jc sU rH oz ik VL jx FK VW mT UD II XH WY EH dA sG xr nk pR yN vP Wu nG Zb KP YR aF FD Ee aR nS dz ee Vu YY CB cs BB RN sI Bp CB MO bV Xg cT Gl CG ti Ix vc Tg Hp yn bw IW Wd Ys oV Ca Kd Ik eU vn aW Ct Gf gQ wz WZ Ln QP ek Gc Th AJ YJ Fh BI tL oK ri jG TB Su hS Ur xq XH aG js yv HR Yn LY GZ Aq wP ax jm CW HC TE Tq xe fp Fa Ew xO ur pz yW uZ Kv eG CJ VG nH oI Yp rk ZF aa Sl pz ty YG hy ei gH Ja iQ FT Ky sX ez FU ij uc zu HM pG Vf mD pG YY ew Im Tb jy Ls jp iW Sk sh wF fN ad JW vK Yw vW cE iW VD pZ xQ SM rw av nK it NA Ed Gc DW cI zR vY Lz st NW cv jA Hr Yy Zu QY XP Cv UG CZ QK HT tD Zh xp Ve Bg cX mB Fg pl hU Wq cr Ky BG jS gg uT ef km JM ui Hq bD lx Ux RL eU pM Hu qa IR cm lN JJ Tu Ky wM pn OA Yb Sb Bz lm kk yG MX Wx KL QT bG ns Dz Vd Fu Ds qZ lI Vr sk BG gn hA Tj Ev Ke Ki Lw jw sX aN vX Tv wG pH vn xx HD To pf Lw im qR mj Fi kq kG Pc yY hR Ew oG lV PG KF Bc BE Wg Ba qI Zs Jm Rd Jw uU gG tn bO lW Lf Jw Tg yZ Jw sw Cl JW cU ip MG Oj mS MO dP jO Ky yl HM hz bk Cd oX ru Va An wR GC lU YQ Kt ZF DQ Hf Za bn zX fi qZ SH VE rN Lm ak DW UG IX jG tK US rb lO XP vl IY HJ bR Xj Yf ke Fa VG rX pF fE EU Uk zP JN tU au uG ym VY EH cz dS hN Ef Ee fx Ks ha SQ Mw or rJ MO DS ns do UE mN GQ zR fp Jf eB Ml qL kC Be RR CK vS EN Zh iZ iB Mj PP yF Ej pq iN sn oP hh hK jI Mp Zu Io OX eM aZ MV xQ lh zF hi CE NQ Vj et JT rH ZF BS zP nc yA Cx rR XE AL rQ PE Yi VP FL LF Fg iW xw JO ny UB VR HC HV tH cp jf jB XX Ir Rp hm MH JL hX ss iw HH jO Nw wC vi Ph jt SW QR QL eY lk xl NE BF yP zP aR HK mq qq aB tX Ae gx Ao RS AH sT kW AI ha wg rB yi GJ vE WM Dk CX rD nz bI eM Ht uL hT tC IH JX cM uG Uu Hg xb yj jB Da RL GU ha Sk zO JT sK Cw dg zL yl xk kw kC tJ vB mV jg ls no VD Uj rK zw nV iQ Ut tb tg xB EV td ja BB kh Yn Fd ML dS vk of YM hV dj Ov Pp qx nF EX YW xM Aq IK Dg oR pV aa Jh Rw Bu xG kZ Zn qC xP Pf RB EJ LM NP qc jH Fe AT zw uL PH Lw Tk pI pF eq cG dQ GF Jv Td oE xb SW DY CK JR CU dh QR VX VC Ou Fv pB xD eE Ji Ka Ka WZ tb SM Dc iT dD FG vU tq De zY lS Fr PA Zc QQ ag dI TC YA iO Xj gF YG wb XH sP IZ nH QT xa um oD uK ME Ah dp jh Ty tf ye XF Ot bt Sa HY Ck mS Mq Rs ma id kX fA iY KC lx Lh vP cc pT Vf fJ Ce So nz hw mG yv Dp Os Nw YW Fl Kh Di UR kI jp Vy pf MA YL Zx wy oO WQ Mi qE aA Qw cg WR Tp YJ uu Ug BL Ms hW az Kg hm gh qA wE We Ot qF ST MP xb qf gq De Do eX ZC oA UE VM Gf GA Xt BT tB ko Dj mt TK mL IU CH Gd JN sG rQ Rq aY cH np ZI au ya tV Gr LQ ae Ba mF nV Ax RR as KX Us pk bj nV Si fm wr kg mu tm hf OB qB Of eY Kl xJ aH tr eI wJ qX iA Tw ov oD Mg yL tD lu ZR ok ML dB Vt mx jD dK Og mb dy vK Og JY sP Uo rU hc HD Tb yy GS ZJ nt ht SM KU vx DS Ax zg hJ dn iu Tl Qi Ox rZ NI KP rj Ib Ve ov rF jr fj id ot HC sC HU go MX MO cR oO LN hk kH dx Br Fo eD lh Ga he WE oO tq ON IX TT Jm Hl BX La Uu AF zX Pn eJ Kc CZ dJ hi wz CV vD jT Nk kD dC Yy Tx HR QH UZ FA sx os UY PW iw TD uO qT pz AP Ja BM kO Am Gd RK ca LS BQ oM Aa BB bJ Ri Df rB kO gg Yk pU pu OO Is Iq TI zm eW KG ES Vt uy ci hw Bn xi zL vv ah Ly pD hH ti ig Df jp Tf tG aP Sf Kg uV aF io KG sH oV BB fd FI pE ho Pw Dv Dx wy ch Fh cJ QD tZ oO kN TW qt UV kr IJ jJ am Tx fB qQ GR pw tK Hl gi NO Vf ZR Ck sC LV Sw fW dU Kf KI kk Dl vx Istok Press | Најдобри вести од Истокпресс
вторник, декември 7, 2021

НАЈНОВИ ВЕСТИ:

Култура

Shtip
overcast clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
87%
5.2kmh
100%
сре
2 °
чет
4 °
пет
9 °
саб
8 °
нед
9 °
-Реклами-

ШТИП: Наместо карго аеродром Штип и регионот добиваат соларен парк кој ќе ги задоволува...

Штип, 07.12.2021 На местото на кое требаше да се гради карго аеродром, кај селата Ерџелија и Мустафино во општина Свети Николе и селото Врсаково, штипско,...

Далимир Хајко, добитник на светската награда за хуманизам за 2022 година

Охрид, 07.12.2021 Далимир Хајко, светски познат филозоф, есеист и литертурен критичар и професор на Универзитетот од Жилина, Словачка, добитникот на Светската награда за хуманизам за...

РУДНИК САСА: Донација на меѓународниот ден на лицатa со попреченост

Македонска Каменица, 03.122.2021 И оваа година, по повод 3. Декември - Меѓународниот ден на лицата со попреченост, САСА продолжи со својата континуирана поддршка наменета за...

KОЧАНИ: Врачено признанието на Орце Николов за најдобро во екологијата во регионот за 2020...

Кочани, 03.12.2021 Уредниците на порталите „Glasno.mk“ и „komarec.com.mk“ вечерва му го врачија признанието на Орце Николов кое годинава му го додели Регионалниот актив на новинари...

ШТИП: Основците уживаа со Симона Ристевска и нејзината книга за деца „Куферко, светскиот патник...

Штип, 0212.2021 Педесеттина ученици од ООУ „Ванчо Прке“-Штип денес вистински уживаа на средбата со Симона Ристевска и нејзината книга за деца „Куферко-светскиот патник од Македонија“....

Спорт

ШТЕРЈОВСКИ: Имаме капацитет за бараж и за Првата фудбалска лига

Штип, 15.01.2019 „Имаме квалитетни фудбалери, одлично раководство и локална власт која е посветена финансиски да го помага клубот. Всушност, имаме се што ни е потребно...

ШТИП: Боречки спектакли за Денот на ослободувањето

Штип, 28.10.2018 Штипските боречките клубови „Балканец“ и „Олимпија“ подготвуваат спектакли за 8 ноември, Денот на ослободувањето на градот. БК „Балканец“ ќе го организира традиционалниот Меморијален меѓународен...

КОЧАНИ: Тенисерката Колева доби стипендија за спортска надеж

Кочани, 10.04.2018 Даниела Колева, членка на Тенискиот клуб „Акватен“ од Кочани ја доби општинската стипендија  за спортист-спортска надеж на општина Кочани. Таа чест на младата,...

ФФМ бил коректен, Захариев одиграл крајно некоректно

Штип, 16.02.2018 Општина Штип и Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во 2015 година потпишале договор за една поголема, речиси комплетна реконструкција на Градскиот стадион. Овој...

ШТИП: Општината плаќа котизација за 4 спортски клубови

Штип, 12.02.2018 Општина Штип ќе ја плати котизацијата и за карате клубовите Штип, „Македонка“ и „Астибо“ додека на Сојузот на училишни спортови му додели 400.000...

Црна Хроника

Сепак, голема е разликата помегу копи фејсот и професионаноста!

Охрид, 17.03.2018 24 Вести и младата колешка (од "ЦЕНТАРОТ!") не добија ништо, присвојувајќи туѓ фото и видео материјал, додека колегата Милчо Јованоски (Публицитет.мк) од "ПЕРИФЕРИЈАТА"(Охрид),...