Се обеси 58 годишен штипски бизнисмен

Штип, 21.08.2018

Штипски бизнисмен на 58 годишна возраст, Мице Р. си го одзел животот со бесење.

-Вчера, во 13,45 часот, во полициската станица, е пријавено дека во месноста „Суитлак“ е најдено безживотно тело на 58 годишен маж. На телото на покојниот не се најдени траги на насилство поради што и немаше потреба од обдукција. По извршениот увид телото е предадено на семејството“, информира Гордан Панајотова, портпарол во СВР Штип.

Мице Р. се бавел со бизнис со градежни материјали.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе