Категорија на прелистување

Вести

Богданчани во „инспекција“ на рудникот „Бучим“

Симона Гетово од граѓанската иницијатива „Спас за Валандово“: Ние не сме поканети да одиме во Бучим, а и да бевме немаше да одиме зашто нас радовишката приказна на никој начин не не…
Повеќе ...

Заев мораше да добие “чалма” на челото, за Груевски, конечно, да ја фати “опашката на ѓаволот”!?

Oхрид, 10.05.2017 Велат, дека модата е во деталите. Но, велат дека и оној нечистиот, натемаго – ѓаволот, е во деталите!? Откако го слушнав, пред две вечери, “експертот:…
Повеќе ...

Газда во Штип ќе ги зголемува платите за да привлече работници

Штип, 09.05.2017  Гингер Каја, сопственик на „Јагја Мезлер“: наскоро ќе бараме уште 100 нови работници кои во Штип ги има се помалку, а за да ги привлечеме младите ќе ги зголемуваме…
Повеќе ...

Заедно со “космодискот“, да го испратиме Иванов во “црната дупка” на Космосот!?

Oхрид, 05.5.2017 Предлагам од денеска, апсолутен молк и заборавање, неспоменување на името – Ѓорѓе Иванов. За почеток, на социјалните мрежи, а после тоа тотален молк во медиумите,…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе