“Антитираниска платформа” до ТВ 24 и ТВ Телма!?

Колумна на Веле Митаноски
Колумна на Веле Митаноски

Најдобронамерно, колегијално и само од професионални причини со “Антитираниска декларација”, се обраќам до уредништвата на ТВ 24: Ако правите дебата, или барем дијалог, не каните повеќе од – само Сашо Орданоски! До ТВ Телма: Оливера Трајкоска,пак, не ја измачувајте со гости. Самата си е самодоволна за монолог, односно монодрама!Совет до двете телевизии: Немојте ниту случајно да каните гости од периферијата, надвор од скопската Митрополија, односно, како што велеше еден бивш претседател (бог да му душа прости) “некрополија”!? ПС: Веќе двапати го прекршив договорот со Илето Димоско,ама ќе ме разбере: Oвој пат пишувам за “моите”, а не за “неговите”!!!

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе