БЕРОВО: Награда за успехот и поведението

Берово, 26.04.2023

„Добриот успех и примерното поведение секогаш се наградуваат. Најдобрите паралелки од ОСУ “Ацо Русковски Берово” за учебната 2021/22 се наградени со дводневна екскурзија во Охрид. Среќен пат и убав помин на сите ученици, нивните професори и директорка! Голема благодарност до Градоначалникот, Советот на општина Берово и ОСУ “Ацо Русковски Берово” за подршката и реализацијата на екскурзијата“, објави на својот фб профил градоначалникот на Берово Ѕвонко Пекевски.

Беровскиот пример е убаво да се следи зашто имаме златни деца на кои им е потребен само мотив плус за да одат неколку нивоа погоре.

340016807_970384857463026_9148640622428588176_n

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе