ВИНИЦА: Кривична за обид за силување

Виница, 28.06.2018

Надворешната канцеларија за криминалистички истраги Виница поднесе кривична пријава против Д.Р. (31) жител на виничко село поради основано сомнение за сторено кривично дело“силување во обид“. Настанот се случил на 18.06.2018 година кога пријавениот се обидел да силувал 16 годишно девојче кое ги напасувало овците во атар на селото.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе