Гладните и иселените најголеми патриоти

Дознававме дека покрај 600.000 иселени постојат и 450.000 македонци кои секојдневно гладуваат…Ама Цар Самоил е наш! Гладните и иселените се најголеми патриоти. Единствено не дознавме што мислат они 60 страдалници што земаат по 5.000 евра месечно од Министерството за здравство, дали Самоил е наш или бугарски цар…

                                    (Фејсбук статус на Љупчо Довичински)

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе