ДПМНЕ десет години заборави на текстилците

Штип, 29.11.2016

vera
Пишува: Вера Кујумџиева

Ако ова е вистина, а јас верувам дека е, тогаш ДПМНЕ нас работниците не смета дека сме луди. Дека сме заборавиле оти во изминатите нивни 10 години владеење и недомакинско трошење не видовме некаде да се споменат овие работници! Ниту било кои други работници независно од кој сектор се тие. Се разбира освен АДМИНИСТРАЦИЈАТА!

Предизборно им текна да ги искористат работниците,,секако заедно со ГАЗДИТЕ на конфекциите! Е нема да ви пројде ни на едните ни на другите!

15240088_1277770838941532_103358780_nНема веке да го правите работникот ваша марионета! Требаше во вашето десетгодишно владеење да се здобиете со нивната доверба, со нивните гласови.

Сега НЕМА ДА ГО ДОБИЕТЕ НИВНИОТ ГЛАС!

Зашто во заговор со работодавачите свесни сме што ни спремате!

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе