Една “успешна“ новинарска приказна!?

Охрид, 30.03.2017

(Дијалог на ТВ Нова):

Водителката: (Анита Петровска Рајковиќ) – Протестите стануваат се помасовни?
Гостинката: (Елизабета Канчевска Милевска) – Народот беше излажан на изборите!
Водителката: Објавивте платформа (патоказ) за излез од кризата?
Гостинката : Мора да има нови избори!Заев ни влегува на мала врата!?
Водителката: Велите дека СЈО делува како политички партиски орган на СДС (без “М”!)?
Гостинката: Доказите се на наша страна!
Водителката: Сепак имам впечаток дека ВМРО ДПМНЕ делува НЕКАКО МЕКО?
Гостинката: Од вечерва на протести се и “Тврдокорните”!
Водителката: Протестите СЕГА ЗАСЕГА се мирно, ама ТРПЕЛИВОСТА ИМА КРАЈ!?
Гостинката: Македонскиот народ да не се потценува!?

ПС: На оваа “новинарка “, пред, отприлика, деценија и половина, во Клубот на пратениците во Скопје, со организирана свеченост и свечен коктел, и доделивме висока новинарска награда – за објективност и перспективност во професијата!?

Нека ни е на здравје!!!

Фејасбук статус на Веле Митаноски

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе