Завршна пресс конференција на проектот ДИГИТАЛНА ПРИРОДА

Во рамките на реализацијата  на меѓуграничниот проект “Дигитална природа” од страна на Здруженијата „Без граници 21 век”, и „Организација на жените, Штип“,  финансиран одстрана на Интеррег-ИПА прекуграничната програма Бугарија – Македонија наЕвропската унија, се одржа  прес конференција. Настанот беше во Центарот за култура Ацо Шопов Штип,  на 09.12.2017, на пресс конференцијата беа презентирани програмата по која е финансиран проектот, партнерите и резултатите кои беа постигнати преку реализација на проектот од страна на проектните координатори Наташа Ицева од Македонска страна и Софка Ташчиева од Бугарска страна.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе