И Штип ќе добие затворен базен

Штип, 10.04.2019

Владата на Република Сверна Македонија на својата последна седница донесе одлука за изградба на четиринаесет затворени базени во неколку градови во државата.

Еден таков базен ќе добие и Штип, а тој ќе биде во состав на основното училиште „Димитар Влахов“.

Во овие четиринаесет затворени базени, од кои пет ќе бидат во Скопје а останатите во градовите во внатрешноста, државата ќе инвестира 30 милиони денари.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе