И Шумански му поднесе кривична на Захариев

Штип, 12.10.2017

Александар Шумански, порнешен директор на ЈП за урбанизам „Штип проект“-Штип денес обзнани дека му поднел кривична пријава на штипскиот градоначалник Илчо Захариев. Шумански кривичната пријава против самоволниот градоначалник ја поднел поради смислено уништување на поранешното јавно претпријатие без да почитува закон и без одлука на Советот на општината.

Веќе не се знае бројот на кривичните пријави против Нарцисот од Ѕвегор, а зошто (и) Шумански се одлучил на ваков потег погледнете во видео прилогот кој следува.

https://youtu.be/dOIiaPST-0c

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе