КОЧАНИ: Повик за подмирување на даночниот долг

Кочани, 03.12.2020

Општина Кочани ги повикува даночните обврзници да ги подмират заостанатите долгови за комунална такса и за данок на имот.

За неплатени обврски до 2019 година за комунална такса, Општина Кочани има  законска обврска да ги блокира сметките на правните субјекти, како и на физичките лица за неплатени обврски до 2017 година.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе