КОЧАНИ: Саем на ромската култура и традиција

07.04.2019

По повод 8-ми Април, Светскиот ден на Ромите, ЦККЕР Светла иднина Организира низа настани и активности преку кои ке ја промовираме ромската култура и традиција, стари занаети и носии, како и јадење кои се претпознатливи за Ромската кујна ширум светот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе