Молдавија и БИХ најдобри во одбојка на песок

Штип, 16.07.2018

Во Штип заврши Балканскиот шампионат во одбојка на песок за репрезентации до 22 години. На првенството учествуваа седум балкански репрезентации, а учеството го откажаа Србија, Турција и Грција.

Победник во машка конкуренција е тимот на Молдавија, а во женска конкуренција златниот медал им припадна на одбојкарките на репрезентацијата на БИХ. Првенството се оддржа во спортскиот двор на гимназијата „Славчо Стојменски“. Штипјани покажаа завиден интерес за овој спорт.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе