МСУ и Економскиот факултет од Љубљана со завршни разговори за соработка

Свети Николе, 11.06.2018

Денес, во просториите на Меѓународниот Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Свети Николе се водеа завршните разговори со Eкономскиот факултет од Универзитетот во Љубљана (Словенија) предводени од заменик деканот на Економскиот факултет – проф. д-р Марко Пахор и претставници од Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“.

9-2Во разгоровите беше заклучено дека од 18 октомври 2018 година почнуваат Мастер студиите, за кои претходно, на 30 април годинава, беше потпишан договор за соработка.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе