Новинарите од истокот утре ќе ги наградат најдобрите регионални репрезенти

Штип, 15.03.2018

pokani1020Регионалниот центар на новинари „Исток“ кој е во рамките на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) утре на свечен начин ќе ги додели признанијата на најдобрите репрезенти на источниот регион.

pokani1030

Наградите ќе бидат доделени утре, 16.03.2018 година на убава свеченост и со пригодна уметничка програма во амфитеатарот на Меѓународниот славјански универзитет „Гаврило Романович Державин“ во Свети Николе каде ќе настапи и штипската група „ЃоМиЖиСто“ и Ивана.

Настанот е во 19 часот, влезот во амфитеатарот е слободен.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе