Оризари ги слави Ѓурѓовденските обичаи

Кочани, 04.05.2018

Кочанската приградска населба Оризари денеска и утре, (4 и 5 мај 2018 година), ја има својата традиционалнма манифестација „Ѓурѓовденски обичаи“. Организатор е Фолклорниот ансамбл  „Љупчо Сантов“ од Оризари.

Свечерното отворање е закажао за вечерва во 18,30 часот во салата на Домот на културата во Оризари. На отворањето ќе присуствува и градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе