Повлечи се Никола

Скопје, 09.10.2017

 Пишува: Мераљ Груби
Пишува: Мераљ Груби

По што ке биде запаметен Никола?. Заврши ли неговиот сон во кој царува со режимско владеење. Вредеше ли ваква тортура на народот за ваков негов крај после дадени повеќе шанси за негово повлекување од политичката сцена на многу по безболен начин од овој што самиот тој си го одбра. Синоќешниот централен митинг за овие градоначалнички и локални избори уште еднаш покажа нешто друго. Покажа дека е време да се разбуди. Го виде ли ова Никола? Ова беше народот на кој тој цело време се повикува но за жал нему му се случи народ, а наскоро може да му се случи и суд. Над 150.000 иљјади граѓани собрани на едно место синоќа потврдија дека одбраа живот во Р. Македонија а нивната порака до него е:

“ПОВЛЕЧИ СЕ НИКОЛА”

-ОДАМНА ТРЕБАШЕ ДА ГО СТОРИШ ТОА.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе