Полицискиот час ноќеска го прекршиле 43 лица

Министерството за внатрешни работи соопшти дека полицискиот час ноќеска, односно од полноќ до 4 часот, го прекршиле 43 лица.

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.06.2021) на територијата на целата земја регистрирани се 117 прекршоци на мерката за носење заштитна маска.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе