Сепак, голема е разликата помегу копи фејсот и професионаноста!

Охрид, 17.03.2018

24 Вести и младата колешка (од “ЦЕНТАРОТ!”) не добија ништо, присвојувајќи туѓ фото и видео материјал, додека колегата Милчо Јованоски (Публицитет.мк) од “ПЕРИФЕРИЈАТА”(Охрид), не изгуби ништо,НАПРОТИВ!, постапувајќи професионално и повикувајќи се на изворот-авторството:(Фото и видео: Митко Лукан, Фарко Ајруш, Горан Устијаноски, Ѓоко Томоски).
Помина времето на централни “звезди!” и периферни “дописничари!”.Има само професионално и непрофесионално новинарство.

(Фејсбук статус на Веле Митаноски)

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе