Сите да си купите по едно врапче:

“Сите пречки за доделување на мандатот на Заев се отстранети (Ѓ.И)!”,  останува да се отстрани уште само ” усраниот” гулаб!!!???
Новинарот и колумнист, публицистот Веле Митаноски,  предпладнево, го повтори својот ФБ статус, од, доцна вечерта – на 15 мај, кога напиша:

“Едно врапче ми кажа, дека утре до крајот на работниот ден, персоната од Водненски Дол, ќе оди, со отворена кочија (во корпата од булдожерот!), на “Бихаска”, да го однесе мандатот!Пред него, ќе одат Боки Еднооки и Бетмен Велит (Заш така требит!), со тапаните од “Црвено – жолтата” револуција”!?

На истиот статус, предпладнево Митаноски напиша: Тоа што ја утнав за неколку саати, не е ниту моја, ниту вина на врапчето. Хорхе, непланирано, посакал да биде “поштена кокошка”, те, пред да и се качи петелот, замолил – да сврти уште неколку крукчиња!?

А, после доделувањето на мандатот, допиша: “Сите пречки за доделување на мандатот на Заев се отстранети (Ѓ.И)!”, останува, да се отстрани само уште “усраниот” гулаб!!!???

                        Фејсбук статус на Веле Митаноски

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе