СЛАВЈАНСКИ: Книги од турската писателка Ајше Кулин по популарни цени

Свети Николе, 07.05.2020

Меѓународниот центар за славјанска просвета кој е во рамките на Меѓународниот славјански универзитет „Гаврило Романивич Державин“ Свети Николе-Битола, продолжува со популаризација на книгите од познати писаели од многу држави во и вон Европа.

Денешната понуда се книгите на авторката Ајше Кулин. Се работи за една од најпопуларните писателки на современата турска книжевност, која вешто ги ткае сите спомени и ни ги пренесува видени низ призмата на нејзините очи… Цената на книгите е популарна и изнесува 199 денари.

Порачки во инбокс.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе