Странци во посета на Музејот и на Баргала

Штип, 12.06.2019

Група од 43 лица од вкупно 22 држави, учесници на вежбата Regex 19 предводени од своето раководство, денес беа во посета на археолошкиот локалитет Баргала и на музејот во Штип.

viber_slika_2019-06-12_12-49-26Се работи за учесници во спомнатата вежба од држави кои не се членки на НАТО, но претендираат за таму.

nato bargala 2Групата покажа значаен интерес за историјата на стариот град Баргала, како и за изложените разновидни експонати во Музејот на град Штип.

Во прилог неколку фотографии од настанот.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе