Учениците по пијано ќе го имаат годишниот концерт

Штип, 28.05.2018

33822470_10210696182191753_7364777561450086400_nУчениците по пијано при државното музички училишен центар „Серѓеј Михајлов“ денес ќе го одржат својот годишен концерт.

Прво во 18 часот ќе настапат учениците од основното музичко училиште, а два часа подоцна учениците од средното музичко училиште.

Концертите се закажани во Уметничката галерија „Безистен“.

Концерти на ученици од ова училиште ќе има преку целата оваа недела со тоа што во понеделник, на 4 јуни, од 18 до 20 часот на плоштадот „Слобода“ ќе биде Отворениот ден на училиштето.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе