ШТИП и истокот вечерва го слават големиот успех на Македонија

Штип, 14.07.2018

Илјадници граѓани се очекува вечерва да се слеат на плоштадот „Слобода“ во Штип на големата граѓанска прослава на големиот успех кој нашава држава го оствари под визионерското водство на премиерот Зоран Заев. А тоа се добиената покана за членство во НАТО и добиениот датума за пеговори за влез во Европската унија. Нешто што беше македонски сон во сите години по осамостојувањето, односно цели 27 години.

На прославата ќе нема говори и говорници, само музика. Граѓаните ќе ги забавуваат Елена Ристевска и ДНК.

Почетокот е во 20, 30 часот, крајот се додека граѓаните ги држи убавото расположение.

Градскиот плоштад е уреден и ги очекува своите гости. Се очекува доаѓање и на граѓани од други блиски места кадде такви прослави нема да има.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе