ШТИП: КУД „Ристо Донев-Учителот“ им го разубави денот на учениците во „Искра“

Штип, 03.12.2019

Општина Штип организираше настан во неколку институции по повод 3 декември – Меѓународниот ден на лица со попреченост. Раководителката на образование, лер и јавни дејности ги посети ООУ „Ванчо Прќе“, Дневниот центар за деца со аутизам, Заедницата на инвалидски организации и ДСУ „Искра“.

78457318_801535576939581_3881459617246478336_n            Посебно заабавно беше во ДСУ „Искра“ каде мадите од КУД „Ристо Донев-Учителот“ под водство на кореологот Ефтим Гегов-Гега на учениците им приредија настан за паметење, а и дел од учениците се фатија на ората.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе