ШТИП: населбата Сењак доби безбедна и преубава раскрсница

Штип, 23.06.2022

Во „најживата“ штипска населба „Сењак“ денес е предадена во употреба новата раскрсница која освен што обезбедува значително повисоко ниво на безбедност во сообраќајот му дава и нов, преубав сјај на овој дел од градот.

-Во изградбата на оваа раскрсница Министерството за транспорт и врски вложи 12 милиони денари. На улиците Сремски Фронт и Борис Крајгер поставен е нов асфалт а раскрсницата има и најмодерна светлосна сигнализација, изјави Благој Бочварски, министер за транспорт и враски.

Според Бочварски од идниот месец во Штип ќе започне поставувањето на оградата на левата страна од коритото на реката Отиња во што Министерството ќе вложи 5,5 милиони денари.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе