ШТИП: Поети и писатели изложуваат свои слики

Штип, 30.11.2017

Македонски писатели кои се бават и со сликарство, ќе  ни се претстават со триесеттина свои ликовни дела.

Изложбата свечено ќе биде отворен утре, 01.12.2017 година (петок), во 12 часот во Фоајето на Домот на кулура „Ацо Шопов“,

На изложбата пред штипјани ќе бидат претставени ликовните дела на писателите Јордан Ѓорчев, Христо Петрески, Трајче Кацаров, Љубомир Донски, Нада Накова и Велко Неделковски.

Пред присутните ќе говорат Иван Бојаџиски, претседател на Комисијата за култура при Советот на Општина Штип и поетот и сликар д-р Христо Петрески.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе