ШТИП: Се дезинфекцираат влезовите во станбените згради

Штип, 27.03.2020

Територијалната противпожарна единица и ЈП „Исар“ ги дезинфицираат влезовите од станбените згради.

Акцијата започна вчера кога ТППЕ Штип и ЈП „Исар“ започнаа со дезинфицирање на влезовите од станбените згради во сите делови од градот. Оваа акција продолжи и денесе, а ќе продолжи и во иднина во сите населби и сите станбени згради, со цел спречување на ширењето на Корона вирусот.

Граѓаните треба да ги следат насоките на Владата, Министерството за

здравство и останатите надлежни институции, а Општина Штип ги презема

сите потребни мерки во борбата против овој вирус.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе