ШТИП: Советници и медиумите да ја зголемат меѓусебната соработка

Штип, 13.12.2019

Денес во Штип во рамките на проектот „Јакнење на малцинствата и специфичните групи за промовирање на партиципативна демократија на ниво на заедницата“, кој го реализира Центар за граѓанска иницијатива од Прилеп, а кој е финансиран од Ifa /Zivik Федерална канцеларија за надворешни работи на Сојузна Република Германија имаше средба на советници и новинари.

79089077_2449052722032509_1525844108940148736_nНа оваа средба беше презентиран улогата на советниците и  улогата на новинарите (медиумите) и се разговараше за начинот на нивната меѓусебна комуникација.

Граѓаните треба да бидат информирани за работата и важноста на советниците од една страна, а од друга страна советниците и медиумите треба да ја зголемат меѓусебната соработка.

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе