СЕ АПСИ ВО ГРЦИЈА?: Седуммина сопственици на барови приведени, Грците си ги бранат плажите

На Фејсбук страницата Никана.гр, беше објавено дека во Грција се спроведува акција за ослободување на плажите, и дека притоа биле уапсени неколкумина сопственици на барови на плажа, кои поставиле лежалки и други реквизити,со што ги узурпирале плажите.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе