ШТИП: Утре промоција на зборникот „Женскиот здив низ стих“

Штип, 16.09.2020

Женскиот здив низ стих во хронологијата на Штип, зборник на поетеси од Штип,ќе биде промовиран утре во 17,30 часот на отворено, односно во амфитеатарот на штипската библиотека „Гоце Делчев“.

Промотори се д-р Милена Ристова-Михајловска, д-р Наташа Лазарева и Соња Манева.

Во рамките на овој културен настан ќе биде прикажан и поетско-музичкиот перформанс со учество на членови на Академија ЕУРОАРТ.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе