Јануарска галерија на Стефаноски на отворено

Охрид, 16.01.29017

Убавото и сночево време, со дневни температури напладне повисоки од 10 степени целзиусови, ги извлече охригани од своите домови, а малубројните гости од хотелите. Некои уживаа во прошетка и другарување со галебите по крајезерскиот кеј, некои во кафето и пијалоците на летните бавчи на градскиот плоштад, додека пак, ликовниот уметник и познат екологист, Свето Стефаноски доби инспирација, во средината на јануари и сред зима , да организира јануарска галерија на отворено.

Foto-januari 027

Foto-januari 032

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе