180 граѓани го проучуваа говорот на телото

Битола, 28.01.2018

Меѓународниот Славјански Универзитет „Гаврило Романович Державин“ во соработка со Европскиот Институт за менаџмент, право и дипломатија успешно ја спроведе интерактивната практична работилница на тема „ГОВОР НА ТЕЛО“.IMG-14548de3a33e58460d4694d9c88902fa-V-Small

Настанот се случи вчера, а над 180 заинтересирани граѓани ја посетија работилницата која се одржа во просториите на универзитетот во Битола. Предавач на работилницата беше проф. д-р Зендел Aбедин Шехи, основач и претседател на Европскиот институт за менаџмент, право и дипломатија во Скопје.IMG_20180127_120028-Small

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе