Илчо од врата на врата дели лекови од пред 22 години?!

Штип, 18.10.2017

Илчо Захариев фатен во акција. Од врата на врата дели лекови. Никој жив не му ги контролира. Не се потребни рецепти. Рецептот е на секој-граѓанин примател на лекови да му се замати во глава и да го даде својот глас за Илчо бандитот невиден. Дознаваме дека лековите се од скриената залиха хуманитарна помош од средината на деведесеттите години кога тој беше под истрага за криминал со лекови и пари.

Ги предупредуваме жители на Штип кои добиваат лекови од Захариев лековите да ги однесат и да ги пријават во полицијата за од таму да бидат однесени во некоја лабораторија на анализа. Зашто Илчо преварантот ќе направи се, ќе иструе и половина народ ако треба само да остане во првата градска фотеља на Штип.

Во спротивно тој убаво си знае: ќе биде судски процесуиран, најголем дел од 40-те кривични пријави, по десет на година во неговиот мандат, ќе бидат процесуирани зашто во обвинителството нема повеќе да седат луѓе кои ја продаваат честа и достоинството на оваа држава и на овој град за противуслуга во вид на вработување на нивни блиски.

Илчо е фатен и како прави кривично дело, поткуп на гласачите, па не знаеме зашто одговорните институции не реагираат на ваквото злодело против народот, општина Штип и против Република Македонија…

(и.б.)

 

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе