Маруша се врати дома

Маруша, таа голема енигма во севкупноста на театарскиот живот во Македонија која беше премиерно  поставена, а потоа и симната од репертоарот на новата театарска сала во доизградениот…
Повеќе ...

Захариев не даде одговор на модерните робови од Отиња

На трибина на владеачката партија ВМРО ДПМНЕ одржа лани летото во Штип, во Центарот за култура „Ацо Шопов“, присутните, речиси целокупното раководство на оваа партија,  добија можност…
Повеќе ...

Кога презумпцијата на невиност трага по хероите на нашето време

Ова е време на мавање со дрва и камења, ова е време на линч и одмазда,ова време се стреми да му дозволи на злото, зло да си роди.. За себе мислам дека, не сум баш од оние…
Повеќе ...

Во „Сењак“ ќе никне нов станбен комплекс, „Актива“ ќе гради 360 стана

Изградбата ќе започне на почетокот од идната, а становите кои ќе бидат со највисока енергетска ефикасност и секој со сопствено парно греење ќе бидат готови на почетокот од 2020…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе