Категорија на прелистување

Македонија

Аргировски сосила ги турка пензионерите во прегратката на Груевски

Пензионерите се најизманипулираната категорија во Република Македонија што ја налага потребата од итна оставка на Драги Аргировски, претседател на Сојуз на здуженијата на пензионерите…
Повеќе ...

Дали општинските Здруженија на пензионери дале согласност за Меморандумот на Аргировски?

Охрид, 7. Декември 2016  Претставници на пензионерите кои се противат на  Меморандумот за соработка со ВМРО ДПМНЕ, попишан од претседателотна Сојузот на здруженијата на пензионерите…
Повеќе ...

Eкстерно тестирање за наставниците примени во времето на Груевски

Штип, 07.12.2016 Наместо за учениците екстерно тестирање по 11 деќември ќе има за добар дел од наставниците. Тој пат на проверка на знаењето ќе мора да го поминат сите наставници…
Повеќе ...

Догодина 5.000 полски туристи ќе летуваат во Македонија

Охрид, 07. 2016 Претставници на  Здружението ХОТАМ и на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија, на работна средби во Катовице, договорија чартер лет…
Повеќе ...

Македонско друштво “Илинден” ги повика Македонците во Албанија масовно да гласаат во сабота

Охрид, 07. 12.2016 2016  Македонско друштво “Илинден” од Тирана ги повика сите Македонци во Република Албанија што се пријавени за претстојните предвремени парламентарни избори во…
Повеќе ...

MИЛОШЕВ: Планот за живот во Македонија ке го излечи тешко заболениот здравствен организам

Штип, 06.12.2016 год Владимир Милошев, претседател на Општинската организација на СДСМ и кандидат за пратени во третата изборна единица, на денешниот прес ја анализираше состојбата…
Повеќе ...

Аргировски не ги информирал пензионерите во Охрид за потпишаниот Протокол со ВМРО ДПМНЕ

Охрид,5. Ноември 2016 (МЕТА) - Поголема група пензионери од Охрид, кои не се задоволни од начинот на кој се води, и од одлуките кои ги носи раководството на  Сојузот на пензионери на…
Повеќе ...

Ромите не сакаат да бидат предмет на политичка корупција поради сиромаштијата

Штип, 06.12.2016 Ромите кои преставуваат околу 5 процентин од вкупната популација во Македонија не се задоволни од односот на државата и нејзините институции кон нив. Не се задоволни…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе