Категорија на прелистување

Вести

Рудник САСА: Ново зголемување на платите, четврто во изминатите две години

Македонска Каменица, 12.02.2024 Менаџерскиот тим на Рудник САСА донесе одлука за ново зголемување на платите на сите вработени, кое почнува да важи од јануарските плати. Во…
Повеќе ...

Македонска Каменица : Ја запалил куќата, се запалил и самиот па скокнал во базен и починал

М.Каменица, 07.02.2024 Во селото Косевица, месност Реката во општина  Македонска Каменица, сопственикот намерно ја запалил својата куќа, но пламенот го зафтил и него, па со цел да се…
Повеќе ...

КОНГРЕСНИОТ ТУРИЗАМ ГО ВРАЌА ОХРИД НА СВЕТСКАТА МАПА

Деновиве во Охрид, се собраа претседателите на националните асоцијации, како и членови на делегации од Албанија, Романија, Бугарија, Грција, Кипар, Хрватска, Словенија и Австрија, на…
Повеќе ...

ШTИП: Ученици од четири основни училишта ќе се здобијат со знаења за врсничко насилство во кампањата…

Штип, 29.01.2024 Основните училишта во Штип, „Ванчо Прќе“,„Тошо Арсов“, „Гоце Делчев“ и „Димитар Влахов“ се приклучуваат на „Крени глас против врсничкото насилство“, општествено…
Повеќе ...

ШТИП: Сарачи Ндерим од Косово победник на Шаховскиот турнир „Штип-Опен 2024“, пет шахисти од Србија…

Штип, 29.01.2024 Вчера во Штип, во хотелот „Изгрев“ се одржа првиот Меѓународен турнир во забрзан шах „Штип – Опен 2024“ во организација на ШК „Нов Напредок“. Турнирот имаше…
Повеќе ...

Рудник САСА Продолжува со поддршката за одржливост на рибниот фонд на езерото Калиманци

Македонска Каменица, 23.01.2024  Благодарение на тековната финансиска поддршка што ја обезбедува Рудник САСА, Здружението на риболовци – Спортски клуб „Шаран“ набави дополнителна…
Повеќе ...

ВИНИЦА: Противпожарно возило – донација од ДПП од општина Пуцонци, Република Словенија

Виница, 21.01.2024 Територијалната противпожарна единица од Виница го збогати својот возен парк  со уште едно специјализирано возило. Возилотое  донација од своите колеги од…
Повеќе ...

По долго време во Штип се организира меѓународен  шаховски турнир „Штип-Опен 2024“

Штип, 12.01.2024 Повеќе години Штип беше престолнина на шахот кога во овој регионален центар се одржуваше интернационалниот шаховски турнир „8 Номеври“ на кој учествуваа и дел од…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе