Чекајќи го Трамп пропаднаа втрап!

Ништо од натамошната дружба на “Боро и Рамиз”(за помладите што не знаат-симбол на југословенското братство и единство!).

“Демократот” Али Ахмети, ќе ја информирал базата за тоа дали да влегува во владата што евентуално би ја правел Груевски!?

А, бидејќи “базата” (Калето и Тирана), веќе кажаа, сега останува уште Али и официјално да му соопшти на Никола: Извини, брате Боро, ама “морално” беше: Јас сакам, ама не се согласува “базата”!

А, еве што произлегло од консултациите на Ахмети со “базата”:

“Сите достигнувања во изминатите 15 години во земјата се реализирани во соработка со меѓународната заедница, вклучувајќи го и разрешувањето на кризата, и затоа ова стратешко партнерство на ДУИ со американските сојузници ќе продолжи во духот на исполнување на заедничките интереси, полноправно членство во НАТО и ЕУ”.(Енде)

                                                                        Фејсбук статус на Веле Митаноски

 

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе