KOЧАНИ: Четиридневен прекин во сообраќајот на патот Кочани – Пониква

Кочани, 22.07.2020

Од утре-23  до 26 овој месец регионалниот пат Р1309 Кочани – Пониква, ќе биде затворен за сообраќај во периодот од  9 – 17 ч.

Времената забрана за сообраќај е поради градежни активности во рамките на втората фаза од рехабилитација на овој патен правец.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе