Вечерва ќе се одржи традиционалниот концерт Божиќна слава

Скопје, 7.јануари – Во организација на хорот “Св.Злата Мегленска”, вечерва, од 19,30 часот, во градската православна црква “Пресвета Богородица”, во Скопје, ќе се одржи традиционалниот концерт “Божиќна слава”.

Влезот е слободен, а концертот е од хуманитарен карактер.

Присутите ќе можат доброволно и според своите можности да донираат, додека собраните средствата се наменети за деца со посебни потреби и за ранливи категории грагани.

Програмата ќеја исполонат Младинскиот црковен хор на Повардарската епархија “Св.Кирили Мертодиј”, Детскиот хор “Фалсето” при МОБ и Камерниот хор Херувими од Скопје.

Солисти се Биљана Стефансон од Шведска, Лилјана Јовановиќ од Србија и Дарко Нешовски од Скопје.

Покровител на концерот е сопругата на претседателот Иванов, Маја Иванова.

(Крај)

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе