ВИНИЦА: Вечерва промоција на поетското дело Genesis на Игор Христов

Виница, 21.06.2019

Вечерва во Виница, во холот на Домот на култура во 20 часот, ќе биде промовирано најновото поетско дело на Игор Христов, збирката поезија Genesis (пра Почеток). Оваа збирка е последниот дел од поетската трилогија на авторот кој живее и твори во Виница.

Почнувајќи од „Две љубови и еден живот“ преку „Потрага“ авторот го бара себепронаоѓањето во суштината и смислата на животот преку сите можни човечки емоции: гнев, бес, јад, очај, среќа, радост, тага…Љубов пред се и над се.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе