Дискриминирани работнички – ќе стават ли институциите крај на ова?

Штип, 19.07.2018

Новинарот м-р Игор Стојанов, во рамките на истражувачкото новинарство, направи одлично истражување на актуелната тема по прашање на дискриминацијата на работничките. Во прилог ви го донесуваме видеото од истражувањето кое го сметаме за комплексно и квалитетно и како такво ви го препорачуваме за гледање, размислување и делување во однос на темата.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе