КОЧАНИ: Еко акција за расчистување на дивите депонии

Кочани, 24.01.2019

В понеделник, на 28 јануари, вработените во Општина Кочани ќе учествуваат во акција за расчистување на дивите депонии.

Акцијата ќе се изведе на Полатски пат, во близина на Фабриката за вода, каде и по неколкуте интервенции на КЈП „Водовод“, несовесните граѓани недозволено исфрлаат отпад и ја загадуваат животната средина.

Акцијата ќе се реализира со почеток од 12 часот и ќе се изведе во соработка со Комуналното јавно претпријатие „Водовод“, а во неа ќе се вклучат и вработените од Центарот за управување со кризи.

Таа е само една од неколкуте планирани акции во наредниот период и е во рамките на борбата за заштита на животната средина.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе