ЛДП по нападот на нејзиниот претседател Горан Милевски

Скопје, 26.03.2018

Горан Милевски, претседател на ЛДП, еден од  најмирните и најинтелигентни политичари во Македонија, вчера беше нападната во Скопје на плоштадот Македонија. Портпаролот Миро Кацаров излезе со следново соопштение:

Goran-Milevski-Претседателот на ЛДП и пратеник Горан Милевски, вчера беше брутално нападнат на плоштадот Македонија. Лицето што го нападнало, откако го удрил со неколку тупаници по главата кукавички го напуштил местото на нападот. По се изгледа дека нападот е рецидив на случувањата во парламентот околу изгласувањето на албанскиот јазик за втор службен јазик во Македонија.

Либерално демократската партија верува дека Министерството за внатрешни работи ќе преземе мерки со кои ќе се расчисти инцидентот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе